İLME HUKUK BÜROSU

Hukuki Danışmanlık Hizmetleri

Hukuki danışmanlık hizmetleri para piyasalarının geliştiği, yeni hukuksal araç ve kavramların yaratıldığı, para, kredi ilişkilerinin karmaşık hale geldiği günümüzde, değişen toplumsal ve ticari yapının hukuk alanındaki temel ihtiyaç ve ihtilafları neticesinde, işletme sahipleri ve ticari şirketler; muhtemel hukuki sorunları, uyuşmazlık ortaya çıkmadan öngörebilme ve mümkünse çözüme ulaştırma yoluna girmişlerdir.

Şirketler tarafından, sözleşme analisti, sözleşme müdürü, hukuk müşaviri gibi çeşitli ünvanlar ile, danışman hukukçu istihdamı yaygın hale gelmiş ve neticede iş dünyasında, hukukçunun görevinin uyuşmazlık çıktıktan sonra başladığı anlayışı terk edilmiştir.

Hukuki danışmanlık sürecinden verim alınabilmesi için, avukat – müvekkil görüşmesinin profesyonel bir düzende ve disiplin içerisinde yürütülmesi gerekmektedir. Avukatın, diğer mesleki faaliyetlerinde olduğu gibi danışma görevinin yapılmasında da, meslek kuralları çerçevesinde hareket etme yükümlülüğü vardır. Bu açılardan İlme Hukuk Bürosu, alanında uzman hukukçulardan ve akademisyenlerden oluşan profesyonel bir ekiple birlikte çalışmalarını yürütmektedir.

Hukuki Danışmanlık

Temel anlayışımız, iş yaşamının gerektirdiği hızlı ve ticari aksiyon alma yaklaşımının, karmaşık hukuki iş ve ilişkilerle mücadelesinde müvekkillerimize gereken hukuki desteği hızlı ve etkin bir şekilde sunabilmektir.

Hukuki danışmanlık hizmeti veren Büromuz, yerli ve yabancı şirketlere, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İdare Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, İnşaat Hukuku, İmar Hukuku, İş Hukuku başta olmak üzere birçok önemli alanda dava avukatlığı ve hukuki danışmanlık hizmetlerini yüksek standartlarda sunmaktadır.

Hukuki danışmanlık hizmetlerimiz, inşaat şirketlerine, gayrimenkul yatırımcılarına, enerji şirketlerine ve Türkiye’de yatırım yapan yabancı şirketlere onların iş yapma hızında ve ticari yaklaşımlarıyla paralel bir şekilde sunulmaktadır. 

Büromuz, bu doğrultuda, hukuki danışmanlık hizmeti verdiği şirketler ve kuruluşlar için gayrimenkul alım işlemleri, inşaat yapımı, imar ve yapılaşma işleri ile gayrimenkul satış işlemleri konusunda gerekli tüm sözleşmelerin hazırlanması ile hukuki konuların incelenmesi, irdelenmesi ve geri bildirim süreçlerini yürütmektedir.

İleride yaşanabilecek muhtemel uyuşmazlıkları en aza indirebilmek için sürecin en başında, taraflar arasında karşılıklı hak ve yükümlülükleri ayrıntılı şekilde düzenleyen sözleşmelerin yapılması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri veya hasılat paylaşımlı inşaat yapım sözleşmeleri, taşeron sözleşmeleri ve mimari proje sözleşmeleri her işe özel olarak, uzman avukatlarımız ve akademisyenlerle birlikte hazırlanmaktadır.

Gerek iş hayatında, gerekse de sosyal hayatın olağan rutininde ortaya çıkmış veya çıkabilecek hak kayıplarının en aza indirgenmesi yahut hiç gerçekleşmemesi, bununla birlikte meydana gelen hasarlara karşı zararı önleyici ve tazmin edici hızlı, bilimsel, akılcı ve iş zekası dolu çözümler üretmek için yüksek motivasyonumuz ile yanınızdayız.

Buraya tıklayarak Online Hukuk Danışmanlığı yazımızı da inceleyebilirsiniz.